Newsletter dla członków ZPAV Dla mediów Kontakt Aktualności Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com Twitter

Jak i po co powstała?

Akademia Fonograficzna decyduje w tajnym, dwustopniowym głosowaniu o tym, komu zostanie przyznana statuetka FRYDERYK w kolejnych edycjach. Została powołana w 1998 roku uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków ZPAV. Faktycznie utworzona została w 1999 roku, a do udziału w jej pracach zaproszeni zostali wszyscy nominowani i laureaci Nagród FRYDERYK we wcześniejszych edycjach.
Zobacz REGULAMIN AKADEMII FONOGRAFICZNEJ

Jaką ma strukturę?

Od początku istnienia Akademia podzielona była na 3 sekcje: muzyki poważnej, jazzowej i rozrywkowej, przy czym ta ostatnia zawsze miała najszerszą reprezentację. Każdy członek Akademii może należeć wyłącznie do jednej w sekcji i w ramach tej sekcji głosuje na zgłoszone do konkursu pozycje. Dziś w Akademii zrzeszonych jest ponad 1000 wokalistów, instrumentalistów, autorów, kompozytorów, producentów i realizatorów dźwięku, reżyserów wideoklipów, przedstawicieli branży fonograficznej oraz dziennikarzy muzycznych. Członkami Akademii są tacy twórcy i wykonawcy jak: w sekcji muzyki rozrywkowej - KAYAH, Anna Maria Jopek, Wojciech Waglewski, zespoły: O.N.A., Myslovitz, T. LOVE; w sekcji muzyki jazzowej - Andrzej Jagodziński, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny; w sekcji muzyki poważnej: Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Paleczny, Jadwiga Rappé, Ewa Pobłocka, Jerzy Maksymiuk. Aby zobaczyć pełne listy członków Akademii kliknij tutaj.

Kto reprezentuje Akademię?

Wybrani przez wszystkich członków Akademii Fonograficznej danej sekcji zasiadają w Radzie Akademii Fonograficznej, która współpracuje z Organizatorem Nagród - ZPAV we wszelkich sprawach merytorycznych związanych z kolejnymi edycjami. Rada Akademii każdej sekcji powoływana jest na dwuletnią kadencję. Członkowie Rady Akademii dbają o spójność merytoryczną kolejnych edycji Nagród: decydują o kategoriach, tworzą pojęcia i definicje, analizują zgłoszone do konkursu pozycje pod względem zgodności z regulaminem i zajmują się szczegółową analizą kategorii i zgłoszeń w każdej edycji.
więcej

Członkowie Rad Akademii poszczególnych sekcji

Kto jest członkiem Akademii?

Akademia Fonograficzna zrzesza obecnie ponad 1300 artystów wykonawców, twórców, profesjonalistów z branży fonograficznej oraz dziennikarzy muzycznych.

  • 807 osób reprezentuje sekcję muzyki rozrywkowej;
  • 409 osób reprezentuje sekcję muzyki poważnej;
  • 101 osoby reprezentują sekcję muzyki jazzowej.

Jak zostać członkiem Akademii?

Co roku grono członków Akademii powiększa się o nominowanych w kolejnych edycjach Nagród FRYDERYK. Ponadto, każdy członek Akademii może zgłosić swojego kandydata/kandydatów do Akademii. Kandydatura taka wymaga poparcia dwóch innych członków Akademii oraz pisemnej rekomendacji osoby zgłaszającej i musi zostać zaakceptowana przez Radę Akademii. W celu pobrania formularza zgłoszenia kandydatury do Akademii kliknij tutaj. Wypełnione formularze należy składać w biurze ZPAV. Będą one następnie poddane pod głosowanie członków Rad danych sekcji.

Sekcja Muzyki JazzowejSekcja Muzyki PoważnejSekcja Muzyki Rozrywkowej
Mateusz AdamczykKatarzyna AdamikTomasz Adamczyk
Adam BałdychAnna Armatys-BorrelliElżbieta Adamiak
Michał BarańskiKrzysztof BaculewskiJolanta Ambicka
Małgorzata BargielskaZbigniew BagińskiRobert Amirian
Piotr BaronPaweł BagnowskiKrzysztof Anczyk
Czesław BartkowskiKarolina BalińskaMałgorzata Andrzejewicz
Ewa BemLech BałabanDariusz Andrzejewski
Olga BoczarKlaudiusz BaranRyszard Andrzejewski
Mariusz BogdanowiczZbigniew BargielskiPaweł Antoniewski
Jan BorkowskiDagmara BarnaKajetan Aroń
Kajetan BorowskiUrszula BartkiewiczKamil Babacz
Paweł BrodowskiAldona BartnikKuba Badach
Michał BryndalAndrzej BauerDariusz Bafeltowski
Adam CegielskiMiłosz BembinowMichał Baj
Paweł ChęckiAndrzej BiałkoAgata Bajno
Paweł DobrowolskiVioletta BieleckaMichał Bajor
Błażej DomańskiBeata BilińskaBiljana Bakić
Przemysław FlorczakMirosław BłaszczykTomasz Banaś
Maciej FortunaMarcin BłażewiczMichał Baniowski
Cezariusz GadzinaMarta BoberskaRafał Baran
Mateusz GawędaAdam BogackiKrzysztof Baranowski
Rafał GorzyckiIrina BogdanovichWojciech Bażela
Tomasz GrabowyBożena Bojaryn-PrzybyłaMarcin Bąkiewicz
Maciej GrzywaczJan Jakub BokunKatarzyna Bednarz-Krajewska
Tomasz GwincińskiTadeusz BonieckiEwa Bem-Wiśniewska
Krzysztof HerdzinMirosław BorczyńskiJan Benedek
Bogdan HołowniaMarian BorkowskiMałgorzata Białkowska-Mackowiak
Piotr IwickiPiotr BorkowskiWojciech Biedroń
Andrzej JagodzińskiŁukasz BorowiczTomasz Biedrzycki
Marcin JahrJan BorowskiPiotr Bielecki
Zbigniew JakubekJarosław BrękAndrzej Bieniasz
Sławomir JaskułkeMichał BryłaMarek Biliński
Paweł KaczmarczykAndrzej BrzoskaLeszek Biolik
Mirosław KaczmarczykKatarzyna Budnik-GałązkaMarcin Bisiorek
Tomasz KałwakAgnieszka Budzińska-BennettMonika Biss
Aleksander KamińskiPrzemysław BychawskiJan Błędowski
Szymon KamykowskiSzymon BywalecErik Bobella
Wojciech KarolakKrzysztof BzówkaMarcin Bobkowski
Krzysztof KarwaszJanusz CabałaBernard Bogdan
Bogna KicińskaGrzegorz CebulskiJacek Bogdziewicz
Agnieszka KiepuszewskaGrzegorz CessakPiotr Boimski
Jacek KochanInga ChmielewskaAlbert Bonarski
Maciej KocińskiMariola Cieniawa-PuchałaDariusz Boratyn
Nikola KołodziejczykAdam CzajkowskiŁukasz Borowiecki
Andrzej KorczakBogdan CzapiewskiJakub Borysiak
Adam KowalewskiMarek CzechAgata Borzym
Marta KrólTadeusz CzechakAnna Brachaczek
Antoni KrupaMagdalena Dąbek-KaniugaTomasz Bracichowicz
Robert KubiszynPiotr DąbrowskiMichał Braum
Sławomir KurkiewiczKrzesimir DębskiMonika Brodka
Krzysztof LenczowskiTomasz DobrzańskiKrzysztof Broszkiewicz
Artur LesickiTadeusz DomanowskiPaweł Brzeziński
Dawid LubowiczJoanna DomańskaGrzegorz Brzozowicz
Nika LubowiczAnna DramowiczStefan Brzozowski
Andrzej ŁukasikJarosław DrzewieckiDariusz "Daray" Brzozowski
Karolina MajewskaStanisław DrzewieckiPiotr Budniak
Wojciech MajewskiAgnieszka DuczmalBarbara Budniok
Robert MajewskiAnna Duczmal-MrózTomasz Budzyński
Piotr ManiaKatarzyna DudaSebastian Bujak
Bernard MaseliJustyna Duda-KraneTomasz Bujak
Sabina MeckEmilia DudkiewiczPiotr Bukartyk
Emil MiszkDorota DutkowskaPaweł Bulski
Michał MiśkiewiczJerzy DybałAgnieszka Burcan
Henryk MiśkiewiczMarcin DyllaJarosław Burdek
Dorota MiśkiewiczAndrzej DziadekMichał Burzymowski
Leszek MożdżerJulita EmanuiłowDorota Busz
Grzegorz NagórskiAnna FabrelloIgor Buszkowski
Włodzimierz NahornyŁukasz FarcinkiewiczJacek Caba
Zbigniew NamysłowskiMaciej FigasBartek Chaciński
Jacek NamysłowskiKinga FirlejPiotr Chancewicz
Marek NapiórkowskiStanisław FirlejWalter Chełstowski
Wojciech NiedzielaGrzegorz FrankowskiMichał Chęć
Jacek Niedziela-MeiraAgnieszka Franków-ŻelaznyMaciej Chmiel
Marcin NowakowskiMaciej FrąckiewiczJan Chojnacki
Marcin OlakMaria Ludwika GabryśRobert Chojnacki
Krzysztof PacanWaldemar GałązkaMarek Chojnacki
Paweł PańtaStanisław GałońskiMirosław Chojnacki
Kamil PaterJulian GembalskiArtur Chołoniewski
Włodzimierz PawlikRobert GierlachAnna Chowaniec-Rybka
Paweł PerlińskiWojciech GierlachWinicjusz Chróst
Adam PierończykJacek GintowtAgnieszka Chrzanowska
Kamil PiotrowiczEmilia GochMarek "Bruno" Chrzanowski
Grzegorz PiotrowskiMaciej GocmanJacek Chrzanowski
Mateusz PliniewiczMaciej Łukasz GołębiowskiMarcin Cichoński
Marek PodkowaAnna GóreckaLeszek Cichoński
Grzegorz PoliszakMikołaj GóreckiRobert Cichy
Krzysztof PopekElżbieta GórkaMarcin Ciempiel
Daniel PopiałkiewiczKonrad GórkaAdrian Ciepichał
Jan Ptaszyn-WróblewskiTomasz GrabowskiSławomir Ciesielski
Piotr RodowiczZbigniew GracaZuzanna Cieszkowska
Rafał SarneckiWaldemar GromolakWojciech Cieślak
Maciej SikałaAlicja Gronau-OsińskaJacek Cieślak
Agnieszka SkrzypekJoachim GrubichJoanna Cieślewska
Zofia SkubikowskaAntoni GrudzińskiIzabela Ciszek
Mateusz SmoczyńskiRafał GrząkaKrzysztof Cugowski
Jan SmoczyńskiAntoni GrzymałaPiotr Cugowski
Marta SołekSebastian GunerkaMikis Cupas
Tomasz SowińskiPaweł GusnarJacek Cygan
Krystyna StańkoEwa Guz-SerokaMichał Czachowski
Tomasz StańkoEwa Guziołek-TubelewiczArtur Czaiński
Wojciech StaroniewiczJacek GuzowskiRafał Czajkowski
Anna StępniewskaBożena Harasimowicz-HaasKatarzyna Czechowska
Maciej StryjeckiJacek HawrylukWojciech Czemplik
Maciej StrzelczykMarzena HodyrIgor Czerniawski
Maciej SzczycińskiRoman HoffmannRyszard Czernow
Krzysztof SzmańdaIwona HossaStefan Czerwiński
Janusz SzromAnna Ignatowicz-GlińskaPaweł Czubek
Andrzej ŚwięsMagdalena IgrasMirosław Czyżykiewicz
Michał TokajMaciej IngielewiczAdam Darski
Michał TomaszczykTomasz IwanekRenata Dąbkowska
Aleksandra Tomaszczyk-TrzaskaMałgorzata Janicka-SłyszAnia Dąbrowska
Paweł TomaszewskiUrszula JanikJolanta Dąbrowska
Ryszard "Tymon" TymańskiKatarzyna JankowskaMarek Dąbrowski
Paweł UrowskiPiotr JanosikPiotr Dąbrowski
Olgierd WalickiBarbara JanowskaTomasz Dąbrowski
Dominik WaniaSławomir JurczakMichał Dąbrówka
Marcin WasilewskiRobert KabaraWaldemar Dąże
Adam WendtJan KalinowskiMaciej Dejczer
Jakub WięcekTeresa KamińskaEwa Demarczyk
Agnieszka WilczyńskaMaciej KandeferWłodzimierz Dembowski
Piotr WojtasikJózef KańskiJanusz Demkowicz
Krzysztof WolińskiPiotr KarpetaBarbara Derlak
Marcin WyrostekJulia KarpetaMamadou Diouf
Daniel WyszogrodzkiGajusz KęskaKrzysztof Dobiszewski
Michał ZaborskiStanisław KiernerIwona Dobrowolska
Krzysztof ZawadzkiMichał KiljanJoanna Dołęga
Andrzej ZielakAndrzej KlepackiKrzysztof Dominik
Wojciech ZielińskiAndrzej KlimczakAndrzej Dondalski
Grzegorz ZmudaIzabela KłosińskaJarosław Drażewski
Adam ŻuchowskiWojciech KocyanAdam Drewniok
 Józef KolinekRobert Drężek
 Grzegorz Piotr KołodziejJoanna Drozda
 Mieczysław KominekAnna Dróżdż
 Ewa KonstanciakTomasz Duda
 Wojciech KoprowskiIreneusz Dudek
 Zdzisław KordyjalikMariusz Duma
 Andrzej KosendiakPaweł Dunin-Wąsowicz
 Piotr KosińskiGrzegorz Dyduch
 Andrzej KosowskiGrzegorz Dziamka
 Aleksander KościówBartosz Dziedzic
 Jadwiga KotnowskaMarek Dziedzic
 Bogna KowalskaEliza Ewiak
 Alina Kowalska-PińczakBogdan Fabiański
 Bartosz Kowalski-BanasewiczArtur Falecki
 Agnieszka KozłoMaciej Feddek
 Joanna Kozłowska-ŁukaszewskaŁukasz Federkiewicz
 Barbara KrahelJarosław Ferek
 Maria KrajewskaGrzegorz Figatowski
 Robert KrajewskiJerzy Filar
 Anna Maria KrawczykiewiczJacek Frąś
 Arkadiusz KrupaRobert Friedrich
 Jan KrutulMichalina Furtak
 Marietta Kruzel-SosnowskaJoanna Gajewska
 Urszula KrygerMarek Gajewski
 Szymon KrzeszowiecRobert Gajewski
 Jan KrzeszowiecMarcin Gajko
 Adam KrzeszowiecAnna Galiczak
 Barbara KubiakJakub Galiński
 Arkadiusz KubicaAnna Gamrot
 Konstanty Andrzej KulkaArtur Gasik
 Warcisław KuncHubert Gasiul
 Krzysztof KurBartłomiej Gasiul
 Krzysztof KuraszkiewiczMarek Gaszyński
 Łukasz KuropaczewskiRobert Gawliński
 Krzysztof Kusiel-MorozJacek Gawłowski
 Piotr KusiewiczAdrian Gąsior
 Jarosław KuteraPiotr Gąssowski
 Anna KwiatkowskaMarcin Gdaniec
 Wanda LaddyJan Gembala
 Renata Landowska-SzczerbaczewiczKostas Georgakopulos
 Ewa LasockaEdyta Geppert
 Agnieszka LasońMichał Giercuszkiewicz
 Krzysztof LasońRadek Gieremek
 Robert LawatyPiotr Gliński
 Janusz Bogdan LewandowskiRyszard Gloger
 Jan LewtakBeata Głembocka
 Ewa LiebchenBartosz Głowacki
 Kinga LitowskaAnna Głuszko
 Leszek LorentLeszek Gnoiński
 Anna LubańskaEdyta Golec
 Maciej LulekPaweł Golec
 Viola Łabanow-JastrząbŁukasz Golec
 Sylwia ŁańcuckaŁukasz Goleniewski
 Olga Łosakiewicz-MarcyniakLesław Golis
 Wiesława ŁukaszewskaWacław Gołdanowski
 Jan ŁukaszewskiGrzegorz Gołębiowski
 Marcin ŁukaszewskiMaciej Zygmunt Gołyźniak
 Paweł ŁukaszewskiRafał Gorączkowski
 Andrzej MacierzyńskiWojciech Grabek
 Zdzisław MagońKrzysztof Grabowski
 Barbara Kinga MajewskaŁukasz Grabowski
 Bogdan MakalKrzysztof Grabowski
 Katarzyna Makal-ŻmudaMarcin Grabski
 Jerzy MaksymiukRobert Grażdan Knaź
 Jarosław MalanowiczDagmara Gregorowicz
 Waldemar MalickiMirosław Grewiński
 Magdalena MałeckaTomasz Grewiński
 Wojciech MarchwicaTomasz Grochola
 Jacek MarczyńskiTomasz Grochowalski
 Karol MarianowskiKatarzyna Groniec
 Marcin MarkowiczNatalia Grosiak
 Michał MarkuszewskiWeronika Grozdew-Kołacińska
 Agnieszka MaruchaPaulina Grudzińska
 Andrzej MarusiakBartosz Grudziński
 Janusz MarynowskiRafał Grunt
 Michał MazurArkadiusz Gruszka
 Jacek MentelMaciej Grygiel
 Hanna MichalakPiotr Gryglewicz
 Ewa MichnikMichał Grymuza
 Kacper MiklaszewskiPaweł DRAK Grzegorczyk
 Anna Mikołajczyk-NiewiedziałRobert Grześkowiak
 Roman MillerJarosław Grzybowski
 Ryszard MinkiewiczGrzegorz Guziński
 Iwona MironiukKrzysztof Halicz
 Maria MitroszAndrzej Heldwein
 Piotr MizeraPaweł Herbasch
 Marek MleczkoIgor Herbut
 Alina Maria MleczkoGrzegorz Hoffmann
 Michał MocWojciech Hoffmann
 Robert MorawskiWojciech Horny
 Stanisław MorytoAdam Horoszczak
 Marek MośRafał Huszno
 Mirosław MozolPaulina Hytroś
 Wojciech MrozekAndrzej Ignatowski
 Maria MuszyńskaKrzysztof Imiołczyk
 Andrzej MysińskiTomasz Iwanca
 Bożena NadolskaJanusz Yanina Iwański
 Aleksandra NagórkoJulia Jabłońska
 Michał NagyJakub Jabłoński
 Marcin Nałęcz-NiesiołowskiKamil Jaczyński
 Aldona NawrockaJacek Jagłowski
 Wojciech NentwigWitalis Jagodziński
 Marta NiedźwieckaRobert Jagodziński
 Michał NiżyńskiMartyna Jakubowicz
 Joanna NogalJanusz Jakubowski
 Maja NosowskaDorota Janczarska
 Wojciech NowakLech Janerka
 Ewelina NowickaJulita Janicka
 Irmina ObońskaJacek Janicki
 Agnieszka Obst-ChwałaŁukasz Jankowski
 Piotr OlechMariusz Jankowski
 Maria OlkiszRobert Janson
 Joanna OpalińskaMichał Jarkiewicz
 Ryszard OsadaPaulina Jarysz
 Sebastian OstapczukŁukasz Jeleniewski
 Paweł OsuchowskiMichał Jelonek
 Krzysztof OwczynikJacek Jędrasik
 Jacek OzimkowskiDominik Jokiel
 Artur PachlewskiAnna Maria Jopek
 Radosław PachołekSławomir Jórasz
 Władysław PachotaPaweł Jóźwicki
 Piotr PalecznyJarosław Jóźwik
 Mikołaj PałoszMaria Jurczyszyn
 Wojciech ParchemMieczysław Jurecki
 Jan Kanty PawluśkiewiczReni Jusis
 Grzegorz PeckaPiotr Kabaj
 Krzysztof PendereckiFilip Kabaj
 Michał PepolPatrycja Kaczan
 Roman PeruckiJolanta Teresa Kaczmarek
 Maria PerytArkadiusz Kałucki
 Mariusz PędziałekMonika Kamińska
 Krzysztof PękałaTomasz "Snake" Kamiński
 Karolina Piątkowska-NowickaMarek Kapłon
 Piotr PieronGrzegorz Kapołka
 Marek PijarowskiMarta Karasińska
 Zbigniew PilchJakub Karaś
 Beata PłoskaKonrad Karchut
 Ewa PobłockaMagdalena Karłowicz
 Małgorzata PolańskaAnna Karolicka
 Jan PopisAndrzej Karp
 Joanna PopowiczPiotr Karpiński
 Włodzimierz PromińskiAnna Kartowicz
 Agnieszka Przemyk-BryłaKrzysztof Kasowski
 Dariusz PrzybylskiSebastian KasprowIcz
 Janusz PrzybylskiRobert Kasprzycki
 Elwira PrzybyłowskaTomek Kasprzyk
 Jolanta Pszczółkowska-PawlikAnna Kęcik
 Marta PtaszyńskaPiotr Kędzierzawski
 Ewa PuchalskaMarta Kępczyńska
 Anna RadziejewskaNina Kępińska
 Karol RadziwonowiczMichał Kielak
 Tomasz RadziwonowiczIwona Kielak
 Wojciech RajskiKatarzyna Kielak
 Katarzyna Rakowiecka-RojszaKrzysztof Kieliszkiewicz
 Jadwiga RappeMaciej Kierzkowski
 Eugeniusz RatajczykRobert Kijak
 Alina RatkowskaGerard Klawe
 Weronika RatusińskaOlek Klepacz
 Zbigniew RauboMaja Kleszcz
 Anna RechlewiczKatarzyna Klich
 Agnieszka RehlisPaweł Klimczak
 Piotr ReichertSabin Kluszczyński
 Piotr RojekMarcin Kłosowski
 Adam RozlachKrzysztof Kmiecik
 Artur RozmysłowiczJanusz Knorowski
 Patryk RóżyckiMarcin Kobiałka
 Zygmunt RychertBartosz Kochanek
 Piotr RzeczyckiJędrzej Kodymowski
 Maria SadłowskaKrzysztof Kokoryn
 Krzysztof SadłowskiAdam Kołaciński
 Jerzy SalwarowskiRafał Kołaciński
 Hubert SalwarowskiPiotr Kołacz
 Piotr SałajczykMateusz Kołacz
 Cezary SaneckiPiotr Kołodyński
 Andrzej SasinKatarzyna Kołodziejska
 Włodzimierz SiedlikIzabela Komoszyńska
 Edward SielickiMaja Konarska
 Anna Sikorzak-OlekBogdan Kondracki
 Emilia SitarzZbigniew Kondratowicz
 Paweł SkałubaTomasz Konfederak
 Stanisław SkoczyńskiZygmunt Konieczny
 Michał SławeckiTomasz Kopeć
 Jacek SmoczyńskiMarcin Korbacz
 Mariusz SmolijPiotr Kordaszewski
 Danuta SmyłaMichał Korol
 Ryszard SnekaMarta Kosakowska
 Iwona SobotkaPatrycja Kosiarkiewicz
 Katarzyna SokołowskaKarolina Kosińska
 Leszek SokołowskiAndrzej Kosmala
 Andrzej SolczakPaweł Kostrzewa
 Ewa SolińskaRoman Kostrzewski
 Włodzimierz SołtysikMarek Kościkiewicz
 Jolanta SosnowskaBarbara Kot
 Piotr SpozMela Koteluk
 Daniel StabrawaWłodzimierz Kowalczyk
 Maria StabrawaKatarzyna Kowalewska
 Jan StaniendaMirosław Kowalik
 Krzysztof StaniendaKatarzyna Kowalska
 Lilianna StawarzMatt Maciej Kowalski
 Elżbieta StefańskaMarek Kowalski
 Marek StefańskiAleksander Kowalski
 Justyna StępieńDariusz Kowolik
 Paweł StolarczykBartek Koziczyński
 Maciej StraburzyńskiŁukasz Kozłowski
 Tomasz StrahlPiotr Koźbielski
 Michał StraszewskiTomasz Koźlarek
 Barbara StuhrMichał Kożuchowski
 Jerzy SwobodaWłodzimierz Krakus
 Jacek SykulskiKatarzyna Krasuska
 Łukasz SyrnickiZbigniew Kraszewski
 Andrzej SzadejkoKrzysztof Krawczyk
 Anna SzalińskaPaweł Krawczyk
 Izabella Szałaj-ZimakMarlena Krawczyk
 Ewa Szczepańska-ChwastDariusz Krejcza
 Wiesław SzczerbaczewiczMaciej Kręc
 Beata SzebesczykMichał Król
 Piotr SzewczykPiotr Królik
 Artur SzklenerJacek Królik
 Marek SzlezerBartek Królik
 Krzysztof SzmytWiesław Królikowski
 Anna SzostakMarta Kruczyk
 Aleksandra Szwejkowska-BelicaMarek Krupa
 Cezary SzyfmanMarek Kryjom
 Agata SzymczewskaWojciech Krzak
 Kazimierz SzymonikJacek Krzaklewski
 Marcin ŚwiątkiewiczMariusz Krzyśka
 Wojciech ŚwitałaZbigniew Krzywański
 Dorota Tarnowska-AntosikAndrzej Krzywy
 Andrzej TatarskiWojciech Krzyżaniak
 Romuald TesarowiczTomasz Krzyżaniak
 Jarosław ThielZbigniew Książek
 Lech TołwińskiHanna Książkiewicz
 Sławomir TomasikPiotr Kubiaczyk
 Agnieszka TomaszewskaPaweł Kuczyński
 Marek TomaszewskiJacek Kuderski
 Tadeusz TomaszewskiWojciech Kuderski
 Aleksandra ToporDorota Kukieła
 Marek ToporowskiNatalia Kukulska
 Jerzy Tosik-WarszawiakAdrian Kulik
 Jacek UrbaniakDariusz "Daron" Kupis
 Paweł WajrakRobert Kurpisz
 Piotr WawreniukMilo Kurtis
 Janusz WawrowskiKatarzyna Kurzawska
 Bartłomiej WąsikPaweł Kuśnierek
 Anna WesołowskaMaciej Kutak
 Roman WidaszekMarta Kutermak
 Janusz WilińskiAndrzej Kutys
 Wojciech WitekMichał Kwiatek
 Tytus WojnowiczPaweł Kwiatkowski
 Edward WolaninBarbara Kwiecień
 Monika WolińskaTomasz Lach
 Piotr WoźniackiKatarzyna Lach-Pieszczek
 Krzysztof WroniszewskiTomasz Lada
 Małgorzata WrzosekFerid Lakhdar
 Marcin ZalewskiAnna Laskowska
 Sławomir ZamuszkoBogdan Lenda
 Jan Miłosz ZarzyckiNatalia Lesz
 Adam ZarzyckiAlicja Leszczyńska
 Piotr ZawistowskiArkadiusz Letkiewicz
 Marcin ZdunikMariusz Lewandowski
 Mikołaj ZgółkaMarian Lichtman
 Maciej ZielińskiRobert Ligiewicz
 Danuta ZiernickaDiana Lilien
 Ryszard ZimakTomasz Lipiński
 Agata ZubelMariusz Lipiński
 Sławomir ZubrzyckiRobert Lipka
 Grzegorz ZychowiczMaciej Lipka
 Maciej ŻółtowskiRomuald Lipko
  Anita Lipnicka
  Tomasz Lipnicki
  Tomasz Lubert
  Mariusz Lubomski
  Marcin Łada
  Michał Łapaj
  Kamil Łazikowski
  Dariusz Łęczycki
  Piotr Łojek
  Sławomir Łosowski
  Wojciech Łozowski
  Radek Łukasiewicz
  Piotr Łukaszewski
  Stefan Machel
  Piotr Maciejewski
  Przemysław Maciołek
  Beata Mackiewicz
  Piotr Mackowiak
  Marcin Macuk
  Milena Madziar
  Maciej Majchrzak
  Maciej Makowicz
  Sebastian Makowski
  Darek Malejonek
  Małgorzata Maliszewska
  Anna Maliszewska
  Sławomir Małecki
  Andrzej Małyjurek
  Wojciech Mann
  Marcin Mańkowski
  Paweł Marciniak
  Michał Marecki
  Marcin Marten
  Bo Martin
  Leszek Martinek
  Karim Martusewicz
  Aleksandra Marzec
  Robert Matera
  Tomasz Matuszak
  Karolina Matyas
  Izabella Matys
  Paweł Mazurczak
  Piotr Metz
  Rafał Mędlewski
  Łukasz Michalski
  Zbigniew Michałek
  Anita Michta
  Tadeusz Mieczkowski
  Maciej Miecznikowski
  Piotr Miecznikowski
  Bartosz Mieszkuniec
  Urszula Mieszkuniec
  Łukasz Migdalski
  Maksymilian Mikulski
  Barbara Mikuła
  Aleksander Milwiw-Baron
  Anna Miłosz
  Artur Miłoszewski
  Grzegorz Minicz
  Elżbieta Misiak
  Krzysztof Misiak
  Radosław Miszczak
  Jan Młynarski
  Sebastian Mnich
  Andrzej Mogielnicki
  Beata Mogilska
  Krzysztof Mogilski
  Adam Mościcki
  Zbigniew Moździerski
  Mariusz Mrotek
  Katarzyna Mróz
  Janusz Mus
  Michał Muszyński
  Jacek Muzioł
  Przemysław Myszor
  Piotr Nagłowski
  Michał Narkiewicz-Jodko
  Iwo Naumowicz
  Bartosz Nazaruk
  Paweł Nazimek
  Bartosz Niebielecki
  Zbigniew Niedziałek
  Maciej Niedzielski
  Marek Niedźwiecki
  Piotr Niewiarowski
  Paweł Niziołek
  Katarzyna Nosowska
  Paweł Nowak
  Adam Nowak
  Andrzej Nowak
  Wojciech Nowak
  Katarzyna Nowicka
  Mariusz Nowicki
  Błażej Nowicki
  Robert Nowicki
  Grzegorz Nowiński
  Robert Obcowski
  Tomasz "Toma" Ochab
  Mitja Okorn
  Tatiana Okupnik
  Jacek Olejarz
  Andrzej Olejnik
  Wojciech Olszak
  Tomasz Organek
  Ewa Orłowska-Bogdan
  Artur Orzech
  Dariusz Osiński
  Wojciech Owczarek
  Łukasz Pach
  Korneliusz Pacuda
  Artur Pacuła
  Rafał Paczkowski
  Łukasz Palkiewicz
  Sebastian Pańczyk
  Marcin Papior
  Monika Paprocka
  Adam Pastuch
  Yach Paszkiewicz
  Bolesław Pawica
  Marcin Pawlak
  Piotr Pawłowski
  Marcin Pendowski
  Jacek Perkowski
  Maria Peszek
  Marek Petner
  Bodek Pezda
  Michał Pfeif
  Andrzej Piaseczny
  Paweł Pieczarka
  Wiesław Pieregorólka
  Tomasz Pierzchalski
  Sławomir Pietrzak
  Grzegorz Piętak
  Ewa Piętka
  Ireneusz Maciej Pilarczyk
  Marek Piotrowicz
  Magdalena Piotrowska
  Adam Piotrowski
  Przemysław Pisarski
  Magda Piskorczyk
  Magdalena Piwowarczyk
  Jacek Pleban
  Jarosław Płocica
  Rafał Podlewski
  Jarosław Polak
  Maria Pomianowska
  Andrzej Poniedzielski
  Barbara Popiołek
  Iwona Popławska-Szczelina
  Dariusz Popowicz
  Marek Popów
  Jan Poprawa
  Dawid Portasz
  John Porter
  Mateusz Pospieszalski
  Marcin Pospieszalski
  Mikołaj Pospieszalski
  Daniel Potasz
  Wojciech Powaga
  Rafał Pożoga
  Piotr Praschil
  Marek Proniewicz
  Adam Prucnal
  Renata Przemyk
  Piotr Przybylski
  Natalia Przybysz
  Paulina Przybysz
  Michał Przytuła
  Andrzej Puczyński
  Tomasz Pukacki
  Kazimierz Pułaski
  Jerzy Puza
  Rafał Rachowski
  Janusz Radek
  Marek Raduli
  Tomasz Radziszewski
  Paweł Radziszewski
  Filip Rakowski
  Robert Rasz
  Artur Rawicz
  Joanna Rawska
  Tomasz Rawski
  Joanna Rechnio
  Beata Reizler
  Damian Rękas
  Andrzej Roemer
  Roman Rogowiecki
  Piotr Rogucki
  Artur Rojek
  Sławomir Romanowski
  Katarzyna Kayah Rooijens
  Maciej Rosenberg
  Jarek Rosiński
  Łukasz Rostkowski
  Andrzej Rotecki
  Piotr Rubik
  Michał Rudaś
  Paweł Rurak-Sokal
  Marcin Russek
  Bogusz Rutkiewicz
  Łukasz Rutkowski
  Jerzy Rutkowski
  Piotr Rychlec
  Maciej Rychlicki
  Krzysztof Rządek
  Mirosław Rzepa
  Magdalena Rzepnicka-Wyglądała
  Joachim Rzychoń
  Maria Sadowska
  Sebastian Salbert
  Anna Saraniecka
  Maciej Schwartz
  Aleksandra Siemieniuk
  Agnieszka Sienicka
  Kinga Siennicka
  Mateusz Sieńko
  Szymon Sieńko
  Marek Sierocki
  Marek Sieroszewski
  Kamil Sipowicz
  Grzegorz Skawiński
  Małgorzata Skowrońska
  Tomasz Skórka
  Józef Skrzek
  Tomasz Skuta
  Damian Słonina
  Tomasz Słoń
  Sylwia Słowatycka
  Joanna Słowińska
  Ewa Smolarczyk
  Andrzej Smolik
  Magdalena Sobczak
  Joanna Sobesto
  Marcin Sobesto
  Katarzyna Sobesto
  Sławomir Sobieski
  Maciej Sosnowski
  Wojciech Sosnowski
  Małgorzata Spólnik
  Magdalena Srzednicka
  Robert Srzednicki
  Grzegorz Stabeusz
  Paweł Stachowiak
  Bartosz Staniszewski
  Maciej "Ślimak" Starosta
  Łukasz Stasiak
  Zygmunt Staszczyk
  Marek Staszewski
  Adam Staszewski
  Bartek Staszkiewicz
  Justyna Steczkowska
  Arkadiusz Stępień
  Monika Stępniewska
  Nina Stiller
  Marcelina Stoszek
  Tomasz Struszczyk
  Laura Strzałkowska
  Magdalena Stupkiewicz
  Damian Styrna
  Joanna Susfał
  Ryszard Sygitowicz
  Paulina Sylwin
  Klaudia Szafrańska
  Maciej Szajkowski
  Anna Szarmach
  Roman Szczelina
  Mieczysław Szcześniak
  Piotr Szczęk
  Piotr Szmidt
  Jarosław Szoda
  Henryk Szopiński
  Mariusz Szpunar
  Marek Sztandera
  Przemysław Sztyler
  Jarosław Szubrycht
  Tomasz Szuliński
  Ewelina Szwabe
  Grzegorz Szwałek
  Tomasz Szwed
  Katarzyna Szybowska
  Aleksandra Szymańska
  Alicja Szymańska
  Marcin Szymkowiak
  Anna Szymocha
  Mariusz Szypura
  Mariola Śladewska
  Jacek Śliwczyński
  Tomasz Śluz
  Bartosz Śniadecki
  Bogna Świątkowska
  Sylwia Świątkowska
  Aleksander Świerkot
  Maciej Taff
  Małgorzata Taklińska
  Piotr Tarasewicz
  Szymon Tarkowski
  Iwona Thierry
  Łukasz Tic
  Krzysztof Tietz
  Waldemar Tkaczyk
  Krzysztof Toczko
  Jacek Tokarczyk
  Jerzy Tolak
  Jonasz Tołopiło
  Marek Tomczyk
  Tomasz Torres
  Agata Trafalska
  Krzysztof Trebunia
  Hanna Trebunia-Wyrostek
  Rafał Trela
  Jarosław Treliński
  Anna Treter-Hnatowicz
  Wojciech Trzciński
  Stanisław Trzciński
  Joanna Trzęślewicz
  Jarosław Turbiarz
  Olga Tuszewska
  Robert Tuta
  Bogdan Tyc
  Adam Tyczkowski
  Janusz Tytman
  Marcin Ułanowski
  Karol Ułanowski
  Ewa Urbańska
  Sławomir Urbański
  Tomasz Urbański
  Bogdana Vynnytska
  Adam Wacławski
  Wojciech Waglewski
  Paweł Walczak
  Daniel Walczak
  Tomasz Waldowski
  Paweł Walicki
  Piotr Walicki
  Szymon Waliszewski
  Karolina Wanat
  Kuba Wandachowicz
  Michał Warchoł
  Wojciech Wardyński
  Michał Wardzała
  Michał Wasilewski
  Andrzej Wawrykiewicz
  Piotr "Anioł" Wącisz
  Wiesław Weiss
  Przemysław Wejmann
  Maciej Werk
  Michał Wiaderek
  Łukasz Wieczorek
  Marek Wiernik
  Monika Wierzbicka
  Sławomir Wierzcholski
  Piotr Więcławski
  Bartek Winczewski
  Leszek Winder
  Mateusz Winkiel
  Michał Wiraszko
  Bogdan Wita
  Janek Witaszek
  Wojciech Witczak
  Joanna Włodarska
  Andrzej Paweł Wojciechowski
  Piotr Wojtanowski
  Ireneusz Wojtczak
  Artur Wojtczak
  Dorota Wojtkowska
  Adam Wolski
  Magdalena Worotniak
  Tadeusz Woźniak
  Anna Wójcik
  Tomasz Wójcik
  Beata Wrona
  Paweł Wroniszewski
  Barbara Wrońska
  Jacek Wroński
  Grzegorz Wroński
  Marek Wróbel
  Piotr "Kay" Wtulich
  Andrzej Wyrostek
  Ola Wysocka
  Michał Zabłocki
  Justyna Zacharska
  Łukasz Zadrzyński
  Łukasz Zagrobelny
  Dariusz Zając
  Anna Zając
  Dariusz Załeński
  Natalia Zamilska
  Iwona Zasuwa
  Józef Zatwarnicki
  Krzysztof Zawadka
  Remigiusz Zawadzki
  Piotr Zbroziński
  Zbigniew Zegler
  Hubert Zemler
  Marta Zgrzywa
  Anna Zielińska
  Tomasz Zielski
  Paweł Zienkiewicz
  Roman Ziobro
  Dariusz Ziółek
  Ada Ziółkowska
  Marcin Żabiełowicz
  Tomasz Żąda
  Michał Żołądkowski
  Paweł Żuczkiewicz
  Andrzej Żurek

Aktualności

Odszedł Tomasz Stańko. Odszedł Tomasz Stańko.

Genialny Muzyk. Wizjoner. Kompozytor. Trębacz jazzowy.
Przeczytaj więcej

Odeszła KORA Odszedł profesor Stanisław Moryto Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2018 w muzyce rozrywkowej i jazzie Zapraszamy do oglądania 24. gali rozdania nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018 Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2018 w kategoriach muzyki poważnej! Plejada artystów wystąpi podczas rozdania Fryderyków 2018 24. Gala Fryderyk 2018 – akredytacje dla mediów Komunikat o zmianie nominacji FRYDERYKI 2018– NOMINACJE OGŁOSZONE! Złoty Fryderyk 2018 dla Andrzeja Dąbrowskiego Złoty Fryderyk 2018 dla Agnieszki Duczmal Złoty Fryderyk 2018 dla Zbigniewa Wodeckiego Złoty Fryderyk 2018 Ruszyła I tura głosowania w konkursie Fryderyk 2018 Nominacje do Nagród Akademii Fonograficznej – Fryderyk 2018 – zostaną ogłoszone 6 marca. Laureatów poznamy w kwietniu FRYDERYKI 2018 - rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń! Zgłoszenia do Fryderyków 2018 Fryderyki 2017 rozdane. Oto co działo się podczas tegorocznej gali Poznaliśmy laureatów Fryderyków 2017 w kategoriach muzyki poważnej! Dzisiejsza Gala Fryderyk 2017 dostępna również poprzez streaming video live Dziś wręczenie Fryderyków 2017 w kategoriach muzyki poważnej Komunikat w sprawie nominacji w kat. Album roku muzyka współczesna FRYDERYKI 2017 – NOMINACJE OGŁOSZONE! Urszula Dudziak, Piotr Paleczny i zespół Dżem laureatami Złotych Fryderyków 2017 9 marca ogłoszenie nominacji do Fryderyków 2017 FRYDERYKI 2017 - zgłoszenia przyjmujemy tylko do piątku 27 stycznia! FRYDERYKI 2017 - rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń! Rady Akademii Fonograficznej zatwierdzą kategorie Fryderyków w nadchodzącej edycji i wyłonią laureatów Złotych Fryderyków 2017 Akademia Fonograficzna wybrała swoich reprezentantów na edycje Fryderyk 2017 i 2018 Trwają wybory do Rad Akademii Fonograficznej Laureaci 22. edycji Nagród Muzycznych Fryderyk 2016 – Muzyka Poważna Nagrody Fryderyk 2016 wręczone po raz 22! Jean Michel Jarre na Gali Fryderyk 2016! NOMINACJE DO FRYDERYKÓW 2016 OGŁOSZONE Kora, Michał Urbaniak i Bernard Ładysz laureatami Złotych Fryderyków 2016! Nominacje do Fryderyków 2016 poznamy 9 marca Nie żyje Janusz Muniak Do piątku 22 stycznia trwa internetowa rejestracja zgłoszeń do Fryderyków 2016! FRYDERYKI 2016 - w połowie grudnia rusza rejestracja zgłoszeń do nagród Już wrótce pierwsza tura głosowania na FRYDERYKI 2015 UWAGA! PRZEDŁUŻONY TERMIN ZGŁASZANIA PŁYT DO FRYDERYKÓW 2015
Więcej aktualności


Partnerzy