ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

7 czerwca 2018 r.

Facebook wprowadza nowe regulacje dotyczące muzyki

Facebook ogłosił właśnie, że jego użytkownicy z wybranych krajów będą mogli legalnie pobierać i udostępniać na portalu pliki muzyczne. Ponadto wprowadza aplikację – Lip Sync Live – i już zapowiada kolejne zmiany dotyczące obecności muzyki w serwisie.

Na firmowym blogu przedstawiciele portalu tak motywują swoje decyzje: Wyjątkowe chwile w życiu – od ślubów czy wakacji do celebracji dnia codziennego – zwykle mają związek z muzyką. Wspólnie z branżą muzyczną pracujemy nad tym, aby umożliwić ludziom na całym świecie dołączanie muzyki do swoich filmów zamieszczanych na Facebooku, co otworzy więcej możliwości kreatywnego dzielenia się wspomnieniami z rodziną i przyjaciółmi.

Inną zmianą jest wprowadzenie aplikacji Lip Sync Live. Jest to rodzaj karaoke, w którym użytkownicy mogą nagrywać filmy ze swoimi występami z playbacku do utworów znanych artystów z możliwością dodania komentarza i wybrania masek czy tła. Efektem można oczywiście podzielić się ze znajomymi.

Korzystając z Lip Sync Live – czytamy dalej – możesz wyrazić siebie poprzez różne gatunki muzyczne w czasie rzeczywistym. Bez względu na to, czy wybierzesz „Happier” Eda Sheerana czy „God’s Plan” Drake’a, Lip Sync Live pozwoli ci łączyć się z przyjaciółmi i rodziną w tych spontanicznych chwilach z muzyką. Za sprawą tej aplikacji Facebook będzie konkurował z Musical.ly, który działa na rynku od 2014 roku.

Więcej informacji dostępnych jest na blogu Facebooka: https://newsroom.fb.com/news/2018/06/new-ways-to-enjoy-music-on-facebook/

Źródło: newsroom.fb.com, musicbusinessworldwide.com


Designed by