ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

7 maja 2018 r.

We Wrocławiu padł Gitarowy Rekord Guinessa

Na wrocławskim rynku 1 maja odbyło się oficjalne bicie Gitarowego Rekordu Guinessa: 7 411 gitar odegrało wspólnie kultowe Hey Joe Jimiego Hendrixa oraz hymn Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Impreza miłośników gitarowego grania trwała od rana, kiedy na scenie występowali i zagrzewali do walki o rekord tacy artyści jak Sebastian Riedel z zespołem Cree, Wojciech Cugowski czy Grzegorz Markowski, a także Leszek Cichoński – gitarzysta i wokalista bluesowy, wykładowca kursów gry na gitarze, a od 2003 roku organizator bicia rekordu Guinessa w ramach „Thanks Jimi Festival”.

Ukoronowaniem wydarzenia było rozpoczęte o 16.00 oficjalnego bicia Gitarowego Rekordu Guinessa – zakończone sukcesem. Aktualny rekord pobito dzięki liczbie 7 411 gitar, w tym ukulele, banjo i mandolin, co stanowi wynik o 54 instrumenty lepszy niż podczas ostatniej udanej próby w 2016 roku.

Więcej informacji o tej inicjatywie na: http://heyjoe.pl

Źródło: muzyka.interia.pl


Designed by