ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

29 marca 2017 r.

Facebook ponownie zatrudnia muzycznych specjalistów

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, Facebook kontynuuje pracę nad nowym muzycznym projektem, o czym świadczyć może nowe ogłoszenie, mówiące o poszukiwaniu trzech kandydatów na stanowisko związane z branżą muzyczną.

W opublikowanym ogłoszeniu możemy przeczytać, że amerykański serwis poszukuje osoby, której najważniejszym zadaniem będzie prowadzenie strategii i negocjacji pomiędzy Facebookiem a największymi na świecie muzycznymi wytwórniami, a także koordynowanie działań związanych z zakupem licencji i praw autorskich. Oprócz tego nowozatrudniona osoba ma współpracować z mediami i wieloma partnerami firmy oraz czuwać nad polityką muzyczną Facebooka w celu jeszcze lepszego połączenia serwisu z odbiorcami.

Facebook poszukuje jednocześnie dwóch osób na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za publishing muzyczny na terenie Ameryki Północnej oraz dyrektora zajmującego się publishingiem muzycznym i rozwojem nowej strategii na całym świecie.

Do tej pory amerykański serwis nie opublikował żadnej oficjalnej informacji dotyczącej planowanego projektu.

Według musicbusinessworldwide.com nieoficjalnie mówi się, że Mark Zuckerberg dąży również do zawiązania ścisłej współpracy Facebooka z platformą Vevo. Żadna z firm nie wystosowała w tej sprawie komentarza.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by