ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

28 marca 2017 r.

Drake bije rekordy w serwisach streamingowych

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, Drake zarobił na swojej ostatniej płycie – More Life – z tytułu streamingu ponad 3 miliony dolarów. Łączna liczba odsłuchań albumu w serwisach Spotify i Apple Music przekroczyła niedawno 600 milionów odtworzeń.

Zarobiona kwota zostanie podzielona pomiędzy artystę, jego wytwórnię (Young Money / Cash Money / Republic Records), publishera (Sony/ATV) oraz producentów płyty. Z oficjalnych danych przedstawionych przez Spotify można wynika, że 21 marca bieżącego roku 22 utwory z najnowszego albumu Drake’a zostały odtworzone w sumie ponad 500 milionów razy. Statystyki te uwzględniają również singiel Fake Love, którego liczba odsłuchań wynosi aktualnie 325 milionów.

W przypadku Apple Music, w ciągu jednego dnia od pojawienia się płyty w serwisie, More Lifezostała przesłuchana 90 milionów razy. Od tamtej pory liczba regularnie wzrasta i razem ze Spotify, przekroczyła już 600 milionów odtworzeń.

Drake jest również artystą, któremu udało się pobić rekord w serwisie Spotify, należący dotychczas do Eda Sheerana. Płyta amerykańskiego rapera została odtworzona w ciągu 24 godzin od momentu premiery ponad 61 milionów razy, co przewyższyło Divide Sheerana o ponad 5 milionów odsłuchań.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Spotify, Drake jest 5. najczęściej odtwarzanym artystą na szwedzkiej platformie. Artysta posiada obecnie 2,3 miliona osób subskrybujących jego playlistę.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by