ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

7 marca 2017 r.

Ed Sheeran bije kolejne rekordy w Spotify

Ed Sheeran pobił kolejny rekord w serwisie Spotify. Jego trzeci album – Divide – uzyskał największą liczbę odtworzeń spośród najczęściej słuchanych płyt dzień po wydaniu.

Szwedzka platforma niedawno potwierdziła, że kolejny album brytyjskiego artysty w dniu swojej premiery (3 marca bieżącego roku) osiągnął liczbę 56,73 miliona odtworzeń. Sheeran tym samym pobił wynik należący do The Weeknd i płyty Starboy (29 milionów odtworzeń). Jednak to nie koniec rekordów odnotowanych przez Spotify. Dnia 3 marca wszystkie utwory należące do Sheerana odtworzono w sumie 68,7 miliona razy. Również w tym przypadku Anglik przewyższył The Weeknd, który mógł pochwalić się łączną liczbą 40,3 miliona odsłuchań.

Brytyjski wokalista pobił również swoje dotychczasowe osiągnięcie pod względem najczęściej odtwarzanych singli. W dniu 3 marca bieżącego roku utwór Shape of You został odsłuchany 10,12 miliona razy. To o ponad 2 miliony więcej niż 6 stycznia, kiedy piosenka liczyła 7,94 miliona odtworzeń.

Warto zauważyć, że wszystkie utwory znajdujące się na Divide wskoczyły już do zestawienia Spotify Global Top 50 Streaming Chart. Jednocześnie Sheeran jest obecnie najczęściej odtwarzanym artystą z 45,5 miliona odsłuchań na koncie.

Divide jest niewątpliwie jednym z najlepiej sprzedających się albumów w ostatnim czasie. Tylko 3 marca album sprzedał się w nakładzie 232 tys. egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. Lepszym wynikiem w poprzednim roku może się pochwalić jedynie Adele, której płyta 25 w dniu swojej premiery sprzedała się w nakładzie 300 tys. kopii.

Wielki sukces Sheerana skomentował Ben Cook, dyrektor Atlantic Records UK:

– Ed to artysta inspirujący pokolenia, zaś wydanie „Divide” – to międzynarodowe wydarzenie. To wspaniałe widzieć tak wielu ludzi odpowiadających na tę nową, wspaniałą twórczość. Ed kontynuuje kreowanie kultury oraz kierunek, w jakim ona zmierza. Jest na razie wcześnie, ale jesteśmy niesamowicie podekscytowani na myśl, co możemy osiągnąć we współpracy z Edem oraz jego managementem.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by