ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

28 lutego 2017 r.

Universal podpisuje umowę z MQA

Universal Music Group zamierza podpisać wieloletnią umowę o współpracy z MQA, firmą będącą właścicielem praw do nowego formatu audio – Master Quality Authenticated.

Podobne porozumienie zawarł w zeszłym roku Warner Music Group oraz Tidal. Na podstawie nowej umowy należący do Universal Music katalog utworów znajdujących się w serwisach streamingowych zostanie przekodowany na format MQA, dzięki czemu nagrania te po raz pierwszy w swojej historii będą dostępne w tak wysokiej jakości.

Porozumienie skomentował Michael Nash, wicedyrektor ds. strategii cyfrowej Universal Music:

Obietnica streamingu audio w wysokiej jakości stała się rzeczywistością. Na rynku działa już jedna platforma w formacie MQA, wkrótce ma być ich więcej. Współpracujemy z partnerem, którego technologia jest obecnie najlepszym rozwiązaniem dla streamingu utworów oraz który nie prosi fanów muzyki o kompromisy w kwestii jakości dźwięku.

– Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że współpracujemy z Universal Music Group, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest udostępnienie studyjnej jakości masom. Ich ponadczasowy katalog jest w stanie popchnąć serwisy streamingowe na całym świecie i zapewnić wyjątkowe doznania słuchaczom na całym świecie – dodał Mike Jbara, prezes MQA.

MQA – to nowa technologia kodowania sygnału cyfrowego, mająca na celu poprawienie jakości bez stosowania stratnej kompresji. Format zachowuje największe szczegóły, które nagrano w studio, oferując jednocześnie najczystszy dźwięk.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by