ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

15 lutego 2017 r.

Live Nation przejęło Bluestone Entertainment

Live Nation wykupiło najważniejszego organizatora wydarzeń muzycznych na terenie Izraela – firmę Bluestone Entertainment.

Umowa jest kontynuacją ekspansji prowadzonej w ostatnim czasie przez Live Nation. Od początku bieżącego roku amerykańskie przedsiębiorstwo wykupiło już cztery firmy organizujące festiwale: Cuffe & Taylor (Wielka Brytania), Metropolis Music (Wielka Brytania), CT Touring (USA) oraz BottleRock Napa Valley (USA). Dla porównania, w całym 2016 roku Live Nation przejął prawa do organizacji siedmiu istotnych muzycznych festiwali.

Bluestone Entertainment zostało założone w 2014 roku. Celem firmy od początku była promocja i organizacja koncertów dużych zagranicznych artystów na terenie Izraela. W ciągu dwóch lat przedsiębiorstwo stało się najważniejszym organizatorem międzynarodowych wydarzeń muzycznych w Izraelu. To dzięki Bluestone Entertainment do tego kraju sprowadzono takie gwiazdy jak Bon Jovi, Backstreet Boys, Enrique Iglesias, Major Lazer czy One Republic. Ponadto w bieżącym roku w Tel Avivie mają wystąpić ikony muzyki rockowej – Aerosmith oraz Guns N’ Roses. Oprócz umowy z Live Nation, Bluestone Entertainment nawiązało także ścisłą współpracę z jednym z największych dystrybutorów biletów na świecie – Ticketmaster.

Nowe porozumienie skomentowali założyciele Bluestone Entertainment: Guy Beser oraz Shay Mor Yose:

– Widzimy olbrzymi potencjał dla zagranicznych artystów w Izraelu, tym bardziej, że infrastruktura w tym kraju stale się poprawia. Siła Live Nation oraz Ticketmaster zapewni Bluestone dalszy rozwój na rynku organizatorów dużych, międzynarodowych wydarzeń muzycznych.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by